Mehr

روز جهانی من

Posted by: زهرا on: ۱۹ اسفند ۱۳۸۶

young_woman_with_butterfly_1.jpg

۸ مارس، مبارک. روز جهانی زن، یعنی زیباترین پدیده خلقت.

این روز بهانه ایه برای توجه به حقوق و هویت نیمه مونث جامعه، که به دلایل متعدد نادیده گرفته می شه. این زن ها نیمی از جامعه هستند اما اغلب ترجیح داده شده که کمتر دیده بشند؛ یا به دلایل عاطفی و یا به خاطر ضعف شخصیتی، به این معنا که به خاطر القائات جامعه شون این تصور رو دارند که از پس پاسخگویی به توجهی که نثارشون می شه بر نمی آن و به همین خاطر در یک احساس گناه دائمی به سر می برند، و به گناه این ناتوانی، برای خودشون بهتر می دونند که مطیع باشند و بی سر و صدا ادامه بدند.

اکثر زن ها این نقش بی دردسر و البته خوش آتیه رو می پذیرند، چرا که برای اثبات اون روی سکه طبیعتا باید امتیازات بی شماری رو کنار بگذارند. بعد از مدتی هم که سر به راه شدند خودشون هم فراموش می کنند که اون روی سکه ای هم وجود داشته.

به هر حال، این مناسبت ها نه تنها یادآوری حقوق زن هاست، بلکه یادآوری این وظیفه به اونها هم هست که ثابت کنند لیاقت کسب فرصت و توجه رو دارند.

- – -

فکر کنم مرخصی نوروزی من از همین الانا شروع شده باشه. با اجازه می رم مرخصی نوشتاری. بلکه به گفته اهل سخن -که من نباشم- این قلم -بلکه ادیتور وبلاگم- کمی نفس بکشه.

۳ Responses to "روز جهانی من"

1 | مرضیه

اسفند ۱۹م, ۱۳۸۶ at ۷:۰۷ ب.ظ

این روزهای مناسبتی کاری از پیش نمی برند!!! چند دختر و زن از حق تحصیل محروم شده اند؟؟؟به زور شوهر داده شده اند؟؟؟ به زور…زندگی می کنند؟؟؟ زندگی که نه!!! زنده اند!!!
خوشبختانه من و تو فرصت اثبات شایستگی های خودمان و نشان دادن آن روی سکه را داریم!!! اما خیلی ها حتی فرصتش هم را ندارند!!!وضع برای آنها که تعدادشان هم کم نیست خراب تر از این حرف هاست!!! آنها تنها زنده اند برای آسایش مردان مستبدشان!!! و خیلی از این زن ها حتی نمی دانند حقی هم دارند!!! و تازه اگر هم بدانند کاری از پیش نمی برند!!! تنها زندگیشان تلخ تر از قبل می شود!!! متاسفانه این ها واقعیت های جامعه ی ماست!!!

ای بابا!!! وبلاگ هم میره تعطیلات؟؟؟ کاش یه ذره این ادیتور وبلاگ منم نفسی می کشید از دستم!!! طفلک!!! ;)

2 | ذربین

اسفند ۲۲م, ۱۳۸۶ at ۸:۰۷ ب.ظ

البته “زیباترین پدیده خلقت” به نظر عبارت صحیحی نمیاد!!! حضور خود شیفتگی در این پست کاملا مشهود است!

3 | زهرا

اسفند ۲۲م, ۱۳۸۶ at ۸:۳۹ ب.ظ

محض اطلاع، این عبارت تضمین از حدیث پیامبر بود.

Comment Form

Categories


  • طلا: سلام.کاملا موافق با نظرتون هستم.پائلو کوئلو کسیه که کتابهاش واقعا قابل خوندنه و آد
  • amjad: Be dastboose bahär miravim tä tavalode tabiàt rä be ou tahniyat goeim va àz ou bekhähim tä dar soure khod bedamad va beshärat dahad ke Adamhä
  • genesis: Hello, as you can see this is my first post here. Hope to get some assistance from you if I will have some quesitons. Thanks in advance and good luc

Google Reader Shared Items

    Shared Items