Mehr

اسنک چیه؟

Posted by: زهرا on: ۲۴ بهمن ۱۳۸۶

امروز بعد مدتها رفتم شرکت. در کمال تعجب همه چیز برام جدید بود. حتی چشمای فضول اون جاسوس دائمی که یا مانیتور منو می پاد یا تک تک کلمات منو توی مکالمه هام می شمره. همه چیز. همکارا، محیط ، کارم حتی اون امپریالیست مزکور. امروز فهمیدم که اون امپریالیست زورگو هم قصد اذیت نداره. این من بودم که دیر توجهم جلب می شه به آدم ها. گاهی که البته همیشه، رفتارهای ناهنجار آدمها نشونه یه جور جلب توجهه. گاهی خودشون هم متوجه نیستند که ای کاش باشند، و زمانی متوجه رفتار خودشون می شن که دیر شده و اونوقته که از خودشون خجالت می کشن و اعتماد به نفسه سقوط می کنه و … بازم زدم تو خط روانشناسی. می گفتم. گاهی خوش بینی آنی، آراستگی ظاهر، خوش خلقی و لذت از لحظه حال باعث تغییرات موندگار می شه.
- – -
هوای آخر بهمن و اول اسفند رو خیلی دوست دارم. حس آخرین اشک بعد از یه گریه طولانی، اون لحظه که بعد از بیرون ریختن دردناک ناراحتی سبک می شی. هنوز هیچ چیز خوب نیست، اما احساس می کنی که بهتر از قبلی.
فکر می کنم هیچ زمستونی نباشه که به من آسون بگذره، سالیان ساله که تو این موقع احساس می کنم وسط راهم، بین رفتن از جهنم سفلا به طرف بهشت علیا. اون موقعی که می گن آدم گناهانش پاک شه و بهشت بهش رواست اما هنوز شبیه بهشتی جماعت نیست.
- – -
امروز عصر بعد مدتها یه سری به پاساژ اندیشه زدم بلکه هوایی عوض کنم و زحمت بوتیک چی ها رو واسه چیدن دکور آنچنانی شون ورانداز کنم، اما پاساژ غلغله بود، شلوغ تر از همیشه، پر از عشاق درمونده و حیرون! گوشه گوشه پاساژ پر بود از دکه های موقتی فروش اسباب ولنتاین. به نظرم یه شاخه گل رز حرف بیشتری برای گفتن داره. حالا اون عشاق خوش حوصله وقت خرید دارن یا خوششون می آد از این مغازه به اون مغازه بپرن و انرژی اضافشون رو تخلیه کنن یا هر دلیل شخصیه دیگه بحثش جداست. اگه این آدم ها بین دوست داشتن و عشق و فوران احساسات تمایز قائل می شدند خیلی چیزها براشون عوض می شد. دوست داشتن بر خلاف عشق نقطه انتهایی نداره. حد و اندازه کادوه هم تضعیف و تشدیدش نمی کنه.

می گفتم. من که امروز عصر قصد تفریح داشتم یه راست رفتم دم دکه “اسنک چیه” تو طبقه آخر پاساژ و جای شما خالی یه اسنک گرفتم و لذت از دست رفته ویندوشاپینگ رو با خوردن اون اسنکه تلافی کردم و اومدم بیرون.

ناگفته نماند که پاسخ من در جواب این سوال دو کلمه ای که به صورت بزرگ شده روی چندتا پوستر روی دکه “اسنک چیه”چسبوندند به این مضمون که “اسنک چیه؟” اینه که در واقع اسنک یه برش پیتزاس که کت تنش کردن و شیک و پیکش و رنگوارنگش کردن و می دنش دست ملتی که دلشون فقط یه برش پیتزا می خواد، نه بیشتر! لازم به ذکره که این جواب به تایید آشپزباشیه دکه هم رسیده و احیانا اگه قرعه کشی داشت می تونستم یه چند خط دیگه هم بهش اضافه کنم.

می تونید یه سر به طبقه آخر اندیشه بزنید تا خودتون متوجه شید. ارزششو داره. البته تضمین می کنم که از این عکسه خوش رنگ و لعاب ترش کنن! ؛)

۵ Responses to "اسنک چیه؟"

1 | استعداد درک نشده

بهمن ۲۷م, ۱۳۸۶ at ۱۰:۰۷ ق.ظ

من که خیلی وقته این چیزارو طلاق دادم …سه طلاقه اونم !

2 | دختربابایی

بهمن ۲۸م, ۱۳۸۶ at ۶:۱۱ ب.ظ

سلامممممممممممم :) پس کادوی ولنتاین به خودت اسنک دادی.. :)

3 | مرضیه

بهمن ۲۸م, ۱۳۸۶ at ۱۰:۵۲ ب.ظ

من کارم با یه برش پیتزا نمیشه!!! ;)

4 | عمو جواد

شهریور ۱۸م, ۱۳۸۷ at ۸:۴۵ ب.ظ

خسته نباشید

5 | مهتاب جوووووووووووون

دی ۱۱م, ۱۳۸۷ at ۱۱:۳۹ ق.ظ

بازم از خاطراتت برامون بنویس.ایول خیلی حال کردم.من خودم کشته مرده ی اون جام.هر ۵ شنبه میرمودونه به دونه ی اون بوتیکارو دید میزنم.و وقتی میام بیرون که یک۱۰۰ تومنی هم تهه جیبم نمونده باشه.قربانت بابای.

Comment Form

Categories


  • طلا: سلام.کاملا موافق با نظرتون هستم.پائلو کوئلو کسیه که کتابهاش واقعا قابل خوندنه و آد
  • amjad: Be dastboose bahär miravim tä tavalode tabiàt rä be ou tahniyat goeim va àz ou bekhähim tä dar soure khod bedamad va beshärat dahad ke Adamhä
  • genesis: Hello, as you can see this is my first post here. Hope to get some assistance from you if I will have some quesitons. Thanks in advance and good luc

Google Reader Shared Items

    Shared Items