Mehr

!!

Posted by: زهرا on: ۲۶ اسفند ۱۳۸۷

کناره گیری خاتمی یعنی اینکه ما کماکان یک مملکت جهان سومی هستیم. دموکراسی کشک. ببخشید.
اگر که خاتمی کناره گیری کنه همون بهتر که به احمدی نژاد رای بدیم. یعنی آینده این مملکت تو یه بازی قدرت پاس و پاس کاری بین اصلاح طلبا داره تباه می شه.
آقای میرحسین آینده از شما نمی گذره. کاری به قضایای پشت پرده و این صحبتا ندارم. ظاهر قضیه اینه که شما برای قدرت طمع کردید. یعنی از گلیم آماده خاتمی به نفع خودتون استفاده می کنید.
دموکراسی یا چیزی که شما براش به میدون می آید یعنی این همه جوون مشتاقی که وقت و انرژی و هزینه می پردازند تا خاتمی بیاد. بمونه و رای بیاره. و شما دستی دستی دارید همه چیز رو از بین می برید. و هیچ کس هم روش نمی شه که اینو بهتون بگه.
احمدی نژاد سمبل به قدرت رسیدن یک پشت کوهی است. شما هم از پشت کوه اومدید. این چند ساله کجا بودید و چه می کردید؟ چرا عدل سر بزنگاه قدرت سر و کله تون پیدا شد؟ ما چه گناهی کردیم؟ این مملکت و این کشور چی؟
متوجه نشدید چرا خاتمی گفته یا من می آیم یا موسوی؟ و بعد شما اومدید که خاتمی نیاد؟ و این همه تلاش رو ندید گرفتید؟
آینده مورد تصور ما و شما رای به خاتمیه. امروز همه چیز بر محور خاتمی میگرده. حتی اومدن کروبی هم خنده دار بود. خاتمی که کنار بره خلا اش رو به وضوح خواهید دید. رای نابسامان و غیر قابل پشی بینی ای در انتظار خواهد بود و مملکت ما دوباره شاهد حضور یک کله شق تمام عیار خواهد بود که معلوم نیست آینده اش به کجا ختم بشه.
.
.
با تمام احترامی که برای شما و دکتر (پروفسور) رهنورد قائلم اما خبر کناره گیری خاتمی مشت محکمی بر دهان چند میلیون جوون امیدوار خواهد بود!

۲ Responses to "!!"

1 | مهدی

اسفند ۲۷م, ۱۳۸۷ at ۸:۰۳ ق.ظ

دقیقا به این شدتی که شما می گین نه. چون:
۱٫ دقیقا همون وقتی که خاتمی برای اولین بار کاندید شد. استدلال جناح راست(که اون زمان دقیقا به همین نام معروف بود) این بود که آقای خاتمی تا حالا کجا بودید؟(خاتمی هم از سیاست کناره گرفته بود و رئیس کتابخانه ملی بود) پس از دور دوم ریاست جمهوری، آقای خاتمی دوباره تا مدتها رسما از سیاست کناره گرفت و تنها رئیس بنیاد باران بود. سعی خاتمی براین بود که حتی الامکان در بحث های سیاسی روز اظهار نظر نکند.
۲٫ دراینکه خاتمی کلا شخصیت کاریزماتیکی هست کسی شکی نداره. ولی لازمه ی یک انتخاب آگاهانه صرفا کاریزماتیک بودن نیست. خاتمی بین طیفی از جوانان اصلاح طلب (بجز دفتر تحکیم وحدت و طرفداران نهضت آزادی،که اتفاقا با بینش ترین و ایدئولوگترین دانشجویان هستند،) طرفدار داره و میرحسین این امکان را داره که بخشی از رای جناح راست(طرفداران اقتصاد سوسیالیستی و بخشی از اصولگرایان میانه رو مثل قالیباف و رضایی) را کسب کنه. میرحسین در شهرستانها به خاطر سابقه ای که داره می تونه وعده وعیدهای احمدی نژاد را خنثی کنه.
۳٫ تئوری طرفداران خاتمی برای آمدن خاتمی این بود که اگر خاتمی بیاد، اگرچه برنامه ای برای بهتر شدن شرایط نداره، ولی می تونه روند بدتر شدن را کند کنه. ودر ضمن شخصیت فرد خاتمی می تونه رای لازم را کسب کنه. استراتژی این بود که سیستم با فردی مثل خاتمی مشکل کمتری داره وگرنه شخصیت عبدالله نوری کاملا حرکت رو به جلو بود(ضمن اینکه عبدلله نوری طیف رادیکال انجمن اسلامی را هم جذب می کرد). در واقع همون استراتژی هایی که ایجاب می کرد خاتمی بجای عبدالله نوری کاندید بشه حالا با مصادیق بیشتری در مورد انتخاب میرحسین صدق می کنه.
۴٫با آمدن میرحسین، همه امیدوارند که کروبی هم از خیر کاندید شدن بگذره و اکثر اصلاح طلبان در یک جبهه و برای یک نفر فعال بشوند.
۵٫اتفاقا آمدن میرحسین شعور دموکراتیک آقای خاتمی ،تئورسین ها، و مردم ما را ثابت می کنه. و نشون می ده که دموکراسی نیم بند ما به یک سیتم انتخاب خوب متکی است نه به یک شخص خوب.
۶٫ من همون طوری که قبل از این انتخاب آقای خاتمی بیان کرده ام. کاملا موافق با حضور میرحسین هستم و فکر کنم مشارکت و سازمان مجاهدین انقلای اسلامی (به عنوان دو بال اصلی سیاسی طرفداران خاتمی) با انتخاب میرحسین به همه شائبه هایی در مورد سهم خواهی پایان می دن.

2 | ج.م.

اسفند ۲۷م, ۱۳۸۷ at ۲:۲۵ ب.ظ

سلام خانومی. خوبی؟
پیشاپیش عیدت هم مبارک.

پستتو که خوندم حیفم اومد چیزی نگم. اعتراض هم نمی‌کنم. آخه شناختی از میرحسین ندارین شما.

اون روزی که خاتمی گفت یا من می‌یام یا میرحسین، منظورش این نبود که یا جای منه یا جای اون. منظورش این بود که اگه هر کدوممون بیایم، اون امیدایی که دارن می‌میرن زنده می‌شن. راهمون یکیه و فرقی نمی‌کنه کدوممون بیاد.

چقدر میرحسین رو می‌شناسی؟ خودش و دیدگاه‌هاشو و سابقه کاراشو؟ مطمئن باش اگه اونجوری که باید، بشناسیش، تو هم به خاتمی حق می‌دی که بره کنار تا یکی که مناسب‌تره بیاد بالا.

بین خاتمی و میرحسین (تاکید می‌کنم فقط بین این دو و نه بین اطافیانشون) جنگ قدرت نیست که حکم رو تعیین می‌کنه. بحث صلاح و مصلحته.

میرحسین و احمدی نژاد رو تو حرف مقایسه هم پیش هم بیاری، کم لطفی کردی، اینا جنس‌شون یکی نیست. اینا طرز فکر و ایدئولوژیشون یکی نیست. اینا فقط خداشون یکیه.

تصمیم خاتمی چیزی نیست که بعد میدون اومدن میرحسین گرفته شده باشه. تصمیمی‌یه که از مدت‌ها قبل گرفته شده. تیکه‌ای از سناریوییه که قبلا توسط هر دو نفز نوشته شده و الان فقط داره اجرا می‌شه. اعلام ورود خاتمی و انصراف بعدش فقط یه زمینه‌سازی برا ورود میرحسین بوده. هر دو نفرشون هم خوب می‌دونن که تو این شرایط و اوضاع میرحسین هم شانس موفقیتش بیشتره هم برا کل مملکت مفیدتره.

بذار روزا یه خورده بگذرن و یه خورده بیشتر میرحسین رو بشناسی، بعد قضاوت کن. اگه میرحسین همونی باشه که بوده، مطمئن باشی از بعضی جملاتی که نوشتی بعدن شرمنده می‌شی ؛)

کاش یه خورده وقت می‌شد می‌دیدمت و یه خورده بیشتر از این جریانات با هم حرف می‌زدیم. درسته که منم نسل بعد نخست وزیری میرحسینم ولی فکر کنم خیلی بیشتر در مورد ایشون و دوران نخست وزیری‌اش و کاراش و دیدگاه‌هاش در جریان باشم.

Comment Form

Categories


  • طلا: سلام.کاملا موافق با نظرتون هستم.پائلو کوئلو کسیه که کتابهاش واقعا قابل خوندنه و آد
  • amjad: Be dastboose bahär miravim tä tavalode tabiàt rä be ou tahniyat goeim va àz ou bekhähim tä dar soure khod bedamad va beshärat dahad ke Adamhä
  • genesis: Hello, as you can see this is my first post here. Hope to get some assistance from you if I will have some quesitons. Thanks in advance and good luc

Google Reader Shared Items

    Shared Items