Mehr

مساله مسولیت

Posted by: زهرا on: ۰۵ آذر ۱۳۸۷

چند وقت پیش یک جایی خوندم که یک بنده خدایی فرموده که «با گسترش شبکه های اجتماعی، محتوای وبلاگ ها غنی تر می شود».

 کاری به درستی و غلطی این حرف ندرم. اما چند تا مساله برام پیش اومد:

۱٫  منظور کدوم شبکه اجتماعیه؟ فیس بوک که مفیدترین و دوست داشتنی ترینشونه بسته است. اورکات مشکل امنیتی داره و شایع هست که گوگل از اطلاعات شخصی کاربران استفاده می کنه، اونم بسته ست. مای اسپیس هم که بیشتر دوست یابیه تا شبکه محتوایی و خیلی بین ایرونی ها معمول نیست و تا انجا که یادمه مدت زیادی باز نبوده. .یاهو ۳۶۰ هم که واسه خیلی ها در حد دیوان حافظ می مونه. همه دارند، چند تا چند تا، پزش رو می دن و عملا دکوریه.

۲٫ توی ممکلکتی که مدیرانش از لحاظ تکنولو‍ی بسیار عقبند – خواهر مخابراتی من ازبرگزاری  کلاسای زبان بالادست هاشون برام می گه که از سطوح مبتدی شروع شده و تو همون سطح هم باقی مونده، و از عدم تخصص در سطوح بالای مدیریت، و تکیه بیشتر بر گرایش سیاسی تا بار علمی و خیلی موردای شاک کننده دیگه – چه کسی به این شبکه های اجتماعی سر زده و چطور یه همچین تشخیصی داده.

۳٫ چرا از نظر ایرانی جماعت «هر جایی یک مسئول می خواد»؟ فقط یک دلیل می شه پیدا کرد،اونم  جهت دهی به یک جریانه. به شخصه از هر کسی که بیش از حد لازمه نسبت به یک شخص یا یک جریان احساس مسئولیت می کنه فراری ام. مسئولیت صرفا عاملیه برای همیشه متوقع بودن از دیگران، اون هم بی دلیل و خدادادی! اصولا هر کی گردنش کلفت تر مسئول تر!

۶ Responses to "مساله مسولیت"

1 | مهدی

آذر ۶م, ۱۳۸۷ at ۵:۱۰ ب.ظ

بستگی داره با چه دیدی به کارت نگاه کنی. به نظر من کار یه جور business هست و مهمترین هدف اون پولسازی هست. دلیلی نداره که مدیرهای رده بالا دانش فنی بالایی داشته باشن.

شبکه های اجتماعی در واقع همون چیزی هست که party نامیده می شه!. اگه اینجوری نگاه کنین می بینین که شبکه های اجتماعی چقدر در ایران گسترده است و چقدر مهمه.
خواهرم علم و صنعت بوده می گه همه ی استاد های زیر پله های دانشکده عمران(جایی که اتاق احمدی نژاد هم اونجا بوده) یه پست مدیریتی کلان گرفتن. دانشجوهایی که پایان نامه با دکتر گرفتن در حد رئیس صنایع بزرگ دولتی و…تا الی ماشائ الله! پس می بینین شبکه های اجتماعی خیلی هم مهمه!

همه ی اینها به کنار، فقط هد مهندسی وقتی email می فرسته، نزنه please submitted ! حداقل واسه هد مهندسی ضایعه!حداقل می تونه فینگلیش بزنه، طوری نیست به خدا!

2 | گلاب

آذر ۷م, ۱۳۸۷ at ۱۲:۱۰ ق.ظ

صورت مساله چیز دیگریه. با بیزنس هم موافق نیستم. مدیر شرکت ۲۰۰ نفری ما هم بیزنس من قابلی بود هم تو پروژه مای عمده وقتی بچه ها گیر می کردن بهش رجوع میشد.
عدم آگاهی کافی مساوی تصمیم گیری غلط.
پارتی هم خوبه برای آقای مدیر نه من مشترک که حق انتخاب ندارم.

3 | دختر بابایی

آذر ۷م, ۱۳۸۷ at ۱۱:۰۱ ق.ظ

سلاممممممممممممممم:)
“چه کسی به این شبکه های اجتماعی سر زده و چطور یه همچین تشخیصی داده.”

تشخیص دادن که احتیاج به دانش نداره عزیزم!! هرکاری که گردن ما رو کلفت تر کنه و جیب ما رو پرتر و دیگران رو به ما محتاج تر و زور ما رو بیشتر حتمن مورد نیازه!

4 | دختر بابایی

آذر ۷م, ۱۳۸۷ at ۱۱:۰۲ ق.ظ

ضمنن اینجا همه شیفته خدمتن! فقط و فقط همین!!!

5 | گلاب

آذر ۷م, ۱۳۸۷ at ۲:۵۴ ب.ظ

خسته شدیم از بس از این افاضات گهربار شنیدیم. رادیو تلویزیون روزنامه مملکت در درجه اول فرضشون اینه که هیچ کس هیچی حالیش نیست!

6 | مهدی

آذر ۹م, ۱۳۸۷ at ۸:۳۱ ق.ظ

دبیرستان یه مدیری داشتیم که سردار سپاه بود (و انصافا از نوع ذوب در ولایتی ها بود /نه شارلاتان ها!) ایشون یه بار تو مراسم صبحگاه گفتن :”چرا اخبار را دنبال نمی کنین؟ ما رفتیم هزینه کردیم اشتراک روزنامه گرفتیم که شما اخبار جهان را دنبال کنید،تلویزیون هم گذاشتیم که صحت اخبار را متوجه بشید. من نمی گم که دنبال حذب خاصی برید. از احزاب مختلف روزنامه هست. می تونین برین بخونین.کیهان هست، رسالت هست، جمهوری اسلامی هست…. ”
من یه نامه انداختم توی صندوق پیشنهادات که:”آخه فلانی! تو ما را چی فرض کردی؟ اینها که شما گفتی که همه یه چیز می گن و معمولا تخیلی!”
همین یه جمله ی من پدرم را به مدرسه کشوند!
- – -
سپاهی هیچ دلیلی نداره که ذوب در ولایت نباشه.
بهتر بگم هیچ بهانه ای
انشالا که بخیر گذشته!

Comment Form

Categories


  • طلا: سلام.کاملا موافق با نظرتون هستم.پائلو کوئلو کسیه که کتابهاش واقعا قابل خوندنه و آد
  • amjad: Be dastboose bahär miravim tä tavalode tabiàt rä be ou tahniyat goeim va àz ou bekhähim tä dar soure khod bedamad va beshärat dahad ke Adamhä
  • genesis: Hello, as you can see this is my first post here. Hope to get some assistance from you if I will have some quesitons. Thanks in advance and good luc

Google Reader Shared Items

    Shared Items